Kaip suprantama korozijos sąvoka?
Kiekvienas transporto priemonės savininkas tikrai ne kartą yra susidūręs su korozinių darinių susidarymu ant metalinių paviršių. Paprastai tariant, korozijos procesą galėtume apibūdinti kaip didesnius ar mažesnius rūdžių darinius ant metalinių paviršių. Korozijos procesui formuotis yra itin palankios meteorologinės sąlygos, tokios kaip vėjas, intensyvūs saulės spinduliai, lietus, sniegas ir kiti mišrūs krituliai. Korozijos formavimosi procesas yra lemimas laiko atžvilgiu. Kuo ilgesnį laiką transporto priemonė praleidžia pro atviru dangumi, tuo labiau tikėtina, kad jos bus pažeistos rūdžių susiformavimo proceso. Be kita ko, verta paminėti ir tai, kad jeigu neturite garažo ar kitos pastogės savo transporto priemonei ar jos priedams patalpinti, nedelstadimi turite atlikti veiksmus, susijusius su korozijos prevencija.
Koks procesas yra apibūdinamas kaip antikorozinis padengimas?
Antikorozinis padengimas yra procesas, kurio metu cheminės priemonės sąveikaudamos su tam skirtais įrenginiai sukuria minėtą technologiją, kuri šalina arba padeda apsaugoti metalinius techninės priemonės paviršius, nepažeisdamos lakuotų ar dažytų plotmių. Kalbant apie tai kokie turėtų būti antikorozinio proceso vykdymo žingsniai, svarbu paminėti nuodugnią ir neperstojamą transporto priemonės tikrinimą, dugno plovimą, apdorojimą silikonu, grindų kilimėlių ir sėdynių apvilkimas, elektrinių detalių apsauga nuo drėgmės ir korozijos, transporto priemonės apdorojimas, transporto priemonės plovimas.
Skaityti visą straipsnį “Korozijos šalinimo priemonės ir jų naudada Jūsų transporto priemonei” »
Kas yra elektroniniai prietaisai?
Drąsiai galime teigti, kad elektroniniai prietaisai jau tapo kiekvieno iš mūsų neatsiejama gyvenimo dalimi. Be jų neįsivaizduojame savo laisvalaikio leidimo ar darbo proceso įgyvendinimo. Tiems, kurie dar nėra savo gyvenimo kelyje susidūrę su elektroniniais prietaisais paklausime, o kur jūs buvote užsidarę? Kad ir kur bebūtume, pastarieji įrenginiai yra visur aplink mus. Pradėkime nuo to, kad pirmasis elektroninis komunikacijos sklaidą užtikrinantis prietaisas buvo sukurtas prieš ne vieną šimtą metų. Dar IX a. A. Belas sukūrė niekur neregėta įrenginį, kuris suteikė galimybę susisiekti su asmenimis, esančiais tolimesniu atstumu. Jūs teisūs ir galvojate teisingai – tai telefono aparatas. Anuomet jo techninė sandara buvo išties sudėtinga, kadangi ryšio signalai buvo perduodami laidais. Tačiau laikui bėgant ir tobulėjant technologijoms, ryšio priemonių techninės konstrukcijos taip pat judėjo pirmyn ir progresavo atsižvelgiant į visuomenės poreikius. Natūralu, kad laidinio ryšio įvedimas asmenims būdavo tikras iššūkis, kadangi tokio proceso metu būtina atsižvelgti ir į atstumo ribas (jos neabejotinai tokiu atveju yra), klimatines ir aplinkos reljefo sąlygas. Taigi, kaip minėjome, visi šie neigiami aspektai paskatino ryšio procesus perkelti į kitą lygmenį. Taip, palaipsniui tobulėjant technologijoms atsirado belaidis ryšys. Patačius mobilias ryšio priemonių stotis visame pasaulyje ir suvienodinus ryšio sklaidos sistemas, susisiekimas kad ir kur bebūtume tapo paprastas ir greitas. Kalbant apie elektronines priemones, svarbu paminėti ir tai, kad jų išvaizda taip pat tobulėjo ir tapo palankesnė, patogesnė jos naudotojui. Anuomet priemonės buvo stacionarios, masyvių konstrukcijų, sudėtingo veikimo proceso, tačiau šiandien mes neįsivaizduojame tokių gabaritinių įrengimų, jie tapo tik muziejaus vertybėmis.
Skaityti visą straipsnį “Sklandus elektroninių prietaisų veikimo proceso užtikrinimas” »
Agurkas (lotyniškai – cucumis) priklauso moliūginių augalų šeimai. Tai unikalus šliuožiantis augalas, kurį Lietuvoje įprasta auginti šiltnamiuose. Agurkai mus džiugina dailiais geltonais žiedais, o jiems apsivaisinus – puikiais maistingais vaisiais. Agurko gimtinė yra Pietų Azija, tačiau šiandien agurkas auginamas kone visame pasaulyje. XVII amžiuje egzistavo nusistatymas prieš nekeptas daržoves. Tuo laiku leidžiamuose sveikatos leidiniuose pasirodė keletas straipsnių, kuriuose buvo teigiama, kad nekeptos daržovės platina įvairias ligas ir jas reikėtų drausti valgyti vaikams. Kurį laiką agurkas išgyveno krizę ir ši puiki daržovė buvo laikoma tinkama tik gyvuliams šerti. Esama teorijų, kad iš čia ir kilo daržovės pavadinimas: senojoje anglų kalboje agurkas buvo vadinamas žodžiu „cowcumber“ („cow“ lietuviškai – karvė).
Valgydami agurkus gauname daug įvairių maistinių medžiagų, be to, agurkai nėra kaloringi, todėl puikiai tinka dietinei mitybai. 4 procentus agurko masės sudaro angliavandeniai. Organizmui angliavandeniai yra energijos šaltinis, todėl agurkų būtina valgyti vaikams, sportuojantiems žmonėms, juos tinka pasiimti į keliones. Agurkuose esantis vitaminas K gerina kraujo krešumą, yra susijęs su kaulų sveikata. 142 gramai pjaustyto agurko organizmui suteikia 10,2 mikrogramus vitamino K. Moterims virš 19 metų kasdien reikėtų gauti 90 mikrogramų vitamino K, to paties amžiaus vyrams – 120 mikrogramų. Minėtame agurkų kiekyje taip pat yra apie 19,9 miligramų kalcio. Suaugusiam žmogui per dieną reikėtų suvartoti 1,000-1,200 miligramus kalcio. Beje, būtent kalcio įsisavinimą pagerina vitaminas K, todėl kartu šios maistingosios medžiagos veikia net efektyviau. Agurkuose esama ir vitamino D, kuris taip pat susijęs su gera kaulų būkle.
Skaityti visą straipsnį “Agurkas: nauda sveikatai ir panaudojimas virtuvėje” »