Įmonės steigimas
Steigdami įmonę, niekada neskubėkite. Pirmiausia apsvarstykite, ar jums tikrai būtina steigti įmonę, galbūt tai yra tik akimirkos užgaida. O gal įmonės steigimas jums sukels per daug rūpesčių ir iššvaistysite daugiau pinigų, nei manėte, jog gausite. Taip pat gerai apsvarstykite, ar jums tikrai būtina steigti įmonę. Galbūt, jeigu turite gerą darbą bei uždirbate pakankamai pinigų, jums nebūtina steigti įmonės, kad turėtumėte savo verslą ir uždirbtumėte daugiau. Juk įmonės steigimas verčia aukoti ne tik pinigų, bet ir daug jėgų bei kantrybės.
Pirmiausia susiraskite žmonių, kurie turėtų pakankamai pinigų, kuriuos galėtų investuoti į verslą. Įsitikinkite, jog šie asmenys yra patikimi, kompetentingi ir turintys verslininko įgūdžių. Juk nenorite dalintis verslu su žmonėmis, kurie nieko nesugeba padaryti ir, priimdami netinkamus sprendimus, gali sužlugdyti įmonę. Susiradę tinkamus žmones, sudarykite su jais įmonės steigimo sutartį. Ją turėsite patvirtinti pas notarą, kad sutartis būtų teisiškai tvarkinga. Kitu atveju, tai yra, notarui nepatvirtinus įmonės steigimo sutarties, jos naudoti nebus galima ir bendrovės įkurti negalėsite. Sutarties patvirtinimas pas notarą tikrai nekainuos daug, tačiau tiksli suma priklauso nuo paties sutartį tvirtinančio asmens paslaugų kainos.
Kai sutartis yra patvirtinta, nuneškite ją į banką ir atsidarykite kaupiamąją įmonės sąskaitą. Įmonės steigimas, neturint kaupiamosios banko sąskaitos, yra neįmanomas, nes joje bus kaupiamas pradinis bendrovės kapitalas. Neturėdami lėšų tikrai neturėsite jokių galimybių įkurti savo verslą.
Kai susikuriate banko sąskaitą, visi įmonės steigėjai į ją turi įnešti savo pinigų dalį. Kiek pinigų kiekvienas akcininkas įneš, priklauso nuo steigiamo verslo ir to, kiek jam reikia lėšų. Visi asmenys privalo įnešti savo pinigų dalį, nes tai atlikus reikės pasidaryti pažymą, kurioje bus parodyti sąskaitoje įmokėti pradiniai įnašai. Be šios pažymos negalėsite įsteigti savo įmonės, tad būtinai ją pasidarykite.
Kai atliekate šiuos pirmuosius keletą žingsnių, toliau įmonių steigimas vyksta labai greitai bei paprastai. Sugalvojate savo įmonei pavadinimą, surinkę bei užpildę reikiamus dokumentus, patvirtinate juos pas notarą, nunešate į Registrų centrą. Tada atliekate keletą paskutinių, įsteigti įmonę būtinų darbų, ir galite pradėti bendrovės veiklą. Įmonės steigimas dažniausiai trunka nuo savaitės iki 10 dienų.
Leave a Reply