Vaikų darželio svarba vaiko raidai
Kaip darželis padeda vaiko raidai?
Svarbiausias vaiko raidos darželyje aspektas yra didesnis savarankiškumas, kurį jis skatina. Vaikas, kuris yra pasirengęs kuo daugiau padaryti pats, užaugs savarankiškesniu ir labiau savimi pasitikinčiu suaugusiuoju. Tačiau yra ir daugiau aspektų, pavyzdžiui, kalbos įgūdžių ugdymas, gebėjimas dalytis, derėtis ir ieškoti kompromisų su kitais, geresnis aplinkinio pasaulio pažinimas. Vaikų darželis yra svarbus būdas skatinti šiuos įgūdžius dar vaikystėje, o pradinė mokykla – labiau formali aplinka, skirta šiems pagrindams stiprinti. Tikėtina, kad baigusieji darželį įgis įgūdžių, kurie padės jiems pasirengti mokytis pradinėje mokykloje ir vėliau. Darželis Kaune Istorijų namai patiks visiems vaikams.
Mokymasis dalytis ir keistis
Darželis yra puiki vieta vaikams mokytis dalytis ir keistis su kitais žmonėmis. Tai turės didelę įtaką jų gebėjimui kurti santykius ir išvengti konfliktų. Darželio auklėtojai taip pat mokys vaikus, kad jie turėtų dalytis žaislais ir medžiagomis su kitais vaikais ir kad turėtų tikėtis, jog kiti elgsis taip pat. Nors iš pradžių tai gali būti nemalonu, vėliau gyvenime tai padės daug tvirtesnį santykių pagrindą.
Kalbos raida
Tyrimai parodė, kad darželį lankantys vaikai dažniau turi platesnį žodyną nei vaikai, ugdomi namuose. Taip yra todėl, kad darželyje sukuriama struktūruota mokymosi aplinka, kurioje mokomasi žodžių, garsų ir sakinių ir jie įtvirtinami. Darželį lankantys vaikai taip pat geriau supranta, kokia kalba vartojama aplink juos ir kaip ja galima perteikti mintis ir jausmus. Tai gali būti labai naudinga droviems ar intravertiškiems vaikams, kurie namuose gali jaustis nejaukiai kalbėdami. Gali būti, kad darželio auklėtojos geriau nei jų tėvai įsigilina į jų gyvenimą.
Pažinimo ir matavimo įgūdžių ugdymas
Vaikų darželis svarbus ugdant vaikų pažintinius įgūdžius, pavyzdžiui, problemų sprendimo, kritinio mąstymo ir gebėjimo samprotauti įgūdžius. Šių įgūdžių prireiks pradinėje mokykloje ir visą suaugusiųjų gyvenimą, o geriausiai jų išmokstama ankstyvame amžiuje. Pavyzdžiui, darželinukams duodamos dėlionės arba dėlionės ir jų prašoma sudėlioti dėliones atgal. Taip jie mokosi problemų sprendimo ir kritinio mąstymo įgūdžių, kurie jiems labai pravers vėliau gyvenime.
Socialinių įgūdžių ugdymas
Vaikas, lankantis darželį, išmoks daug socialinių įgūdžių, kurie bus naudingi visą likusį gyvenimą. Jie išmoks dalytis ir keistis su kitais vaikais, žaisti su kitais ir spręsti konfliktus. Jie taip pat išmoks aiškiai ir veiksmingai bendrauti, kad galėtų reikšti savo mintis ir jausmus bendraamžiams ir suaugusiesiems. Darželyje vaikai išsiugdys gebėjimą užjausti kitus. Jie sužinos, kad jų veiksmai ir žodžiai turi įtakos kitiems žmonėms ir kad jie turi galią padėti kitiems, kai to reikia. Jie taip pat sužinos, kad yra didesnės bendruomenės dalis ir kaip savo veiksmais gali padėti kitiems bei padaryti pasaulį geresnį.
Leave a Reply